Světová liga » Novinky » Volejbalisté odvetné utkání s Jižní Koreou nezvládli

Volejbalisté odvetné utkání s Jižní Koreou nezvládli

 

neděle, 22. června 2014

1000x1000-1402042816-mg-0201

Druhý zápas v jihokorejském Suwonu české reprezentaci nevyšel dle představ. Tým pod vedením Zdeňka Šmejkala nedokázal vybojovat ani jeden set a poprvé prohrál ve skupině E Světové ligy jasně 0:3 na sety. To znamená další komplikaci v boji o postup do další fáze. Národní tým má šanci na reparát již příští týden v Opavě, kde sehraje dvě střetnutí s výběrem Portugalska.

 

 

Jižní Korea – Česká republika 3:0 (25:16, 25:23, 27:25)

Čas: 84 minut.

Jižní Korea: Han Sun-So, Pak Sang-Ha, Kwak Sung-Sok, Čche Min-Ho, Čon Kwang-In, So Če-Duck,– libero Čong Minso.
Střídali: Pak Čchul-U, Song Mjong-Kun, libero Bu Jong-Čan.
Trenér: Pak Ki-Won.

Česká republika: Mach, Holubec, Habr, Baránek, Kriško, Michálek – libero Juračka.
Střídali: Haník, Linz, Finger, Široký.
Trenér: Zdeněk Šmejkal.


Čeští volejbalisté úvod druhého vzájemného střetnutí s Koreou v Suwonu nezachytili podle přání a brzo prohrávali o čtyři body, což nenechalo chladným trenéra Šmejkala. Ten se snažil oddechovým časem své hráče uklidnit, povedlo se to jen ale z části. Po chybách, kdy se národní tým teprve zahříval na provozní teplotu, prohrával při prvním technickém time-outu 5:8. Hosté měli i nadále problémy s útokem a nedokázali překonat pevné bloky jihokorejských volejbalistů. Ti skvěle četli hru a nedávali prostor k jakémukoliv překvapení. Proto musela přijít změna na postu nahrávače a do pole šel znovu Haník. Ani s ním se však nedařilo zastavit domácí hráče, kteří při druhém vynuceném oddechovém čase vedli o šest bodů. Do hry se tak zapojili další hráči z lavičky, konkrétně Linz s Fingerem. Ráz hry přesto zůstával stejný a Korejci šli zodpovědně za ziskem první sady. Češi ani trochu nedokázali narušit vítězný rytmus domácích volejbalistů a ztratili první set zcela jasně 16:25.

Start do druhé sady už byl o poznání lepší a hosté hned v úvodu svými skvělými bloky donutili trenéra domácích Pak Ki-Wona k vybrání prvního time-outu za nepříznivého stavu 2:4. Korejcům tento tah pomohl, hru uklidnili a zpřesnili, takže při technickém oddechovém čase šli do nejtěsnějšího vedení. Přetahovaná o každý míč pokračovala i uprostřed druhého dějství a vedení se přelévalo na obě strany. Hráči na obou stranách předváděli špičkový volejbal a diváci v Suwonu se mohli jen bavit. Před druhým technickým time-outem Češi neodhadli délku servisu Jihokorejců a rázem prohrávali 14:16. Pevné bloky domácích činily i nadále komplikace při útoku hostí, a tak se České republice pomalu vzdaloval i druhý set. Na nepříznivou situaci ještě reagoval Šmejkal oddechovým časem, který rozjetý vlak Jižní Koreje přibrzdil a vrátil národní tým do hry. Jenže čtyřbodový náskok se ukázal jako dostatečný, přestože o něj domácí přišli. Dramatickou koncovku druhé sady nepustili a zvítězili 25:23.

Ačkoliv i do třetí části vstoupili čeští volejbalisté lépe, Korejci neponechávali nic náhodě a velmi rychle se vrátili s hostujícím týmem do kontaktu. Navíc obrat před prvním technickým time-outem dokonal podáním Čon Kwang-In, který činil národnímu týmu nepříjemnosti po celý zápas. Domácí na výkon navázali i po vynucené pauze, dostali se do vedení 11:8 a dohnali kouče Šmejkala k oddechovému času. Do hry se zpátky dostali Baránek, Kriško i Habr, nicméně ani postupný návrat k základní sestavě nezměnil úprk Jižní Koreje do finiše. Při druhé povinné pauze vedli domácí 16:13. Češi ale ještě nechtěli ze Suwonu odletět a vzepřeli se asijskému soupeři. Zpevnili bloky, útok dirigovali Kriško se Širokým, který se na palubovce objevil poprvé a dovedli sadu k vyrovnanému stavu 23:23. Jenže Korejci neměli zájem pokračovat v zápase a zvládli využít třetí mečbol, jenž pro ně znamenal teprve druhé tříbodové vítězství.

Český tým nejvíce podpořil střídající Karel Linz s dvanácti body, na blocích byl nejlepší Radek Mach, který zastavil tři útoky. Korejce táhl So Če-Duck s osmnácti body, čtyři útoky pak nepustil Čche Min-Ho.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS