Světová liga » Novinky » Úvodní duel v Českých Budějovicích nabídl drama v pěti setech

Úvodní duel v Českých Budějovicích nabídl drama v pěti setech

 

pátek, 17. června 2016

DR168880

České Budějovice byly svědkem vůbec prvního představení českých volejbalových reprezentantů pod taktovkou Miguela Falascy. V úvodním utkání Světové ligy je v pátek otestoval sedminásobný vítěz Mistrovství Afriky Egypt, který si v létě zahraje i na Olympijských hrách v Riu. Dramatická bitva se nakonec rozhodovala až v tie breaku, který ovládl egyptský tým.

Čeští volejbalisté vlétli do zápasu s velkým nasazením, a tak skóre 0:2 i díky třem dobrým servisům Marka Beera rychle převrátili na svou stranu a do prvního technického oddechového času vstoupili s dvoubodovým náskokem 8:6. V útoku i na podání se pak dařilo Michalu Fingerovi, který pomohl odskočit svému týmu až na rozdíl pěti bodů (12:7). Egypt na českou hru zareagovat nedokázal, domácí reprezentanti proto dokráčeli za 27 minut k vítězství v setu 25:21.

Egypťané v druhém dějství zpřesnili hru a s Českou republikou nejprve drželi dlouho vyrovnaný stav (14:14). Pak se africkému týmu povedlo získat dvoubodového vedení a byli to tentokrát čeští volejbalisté, kteří dotahovali. V závěru sady se několikrát v útoku i na servisu blýskl Elkotb, a zařídil tak Egyptu výhru v druhé sadě22:25.

Třetí set odstartovali lépe domácí a do hry naskočil poprvé i český kapitán Aleš Holubec. Čtyřbodový náskok 9:5 se ale Egyptu podařilo otočit a výborné bloky pak dopomohly Egypťanům k zisku potřebného náskoku 15:18, který Česká republika dotahovala do konce sady marně (20:25).

Chuť si čeští reprezentanti spravili v následujícím setu a velmi tomu k velké radosti  českobudějovických fanoušků dopomohl smečař Jihostroje Petr Michálek. Vedení 8:5 z prvního technického time outu si Češi vzít ani jednou nenechali a sadu ovládli poměrem 25:22.

Egyptu ale vyšla koncovka zápasu daleko lépe než domácím volejbalistům, Afričané ve zkrácené hře získali rychle náskok 0:3 a Česká republika bodové manko smazat nedokázala. Egyptský tým se tak po velké bitvě radoval z prvního letošního vítězství ve Světové lize.

Ohlasy po utkání:

Miguel Falasca (trenér ČR): Bohužel jsme dnes nevyhráli, což mě mrzí, protože jsme zápas začali velmi dobře, dařilo se nám v útoku i na blocích. Na naší prohře se dnes nakonec určitě podepsalo to, že jsme neodehráli ani jedno přípravné utkání.

Aleš Holubec (kapitán ČR): Dnes to byla vyrovnaná partie a je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, protože na Egypťany jsme měli. Chci poděkovat všem klukům, protože na první zápas jsme určitě nepředvedli špatný výkon.

Nehad Shehata (trenér Egypta): Před utkáním jsme vůbec nedokázali odhadnout, jak bude český tým hrát, ale bylo nám jasné, že se proti nám určitě postaví s velkou chutí bojovat. Jsem rád, že jsme to dnes zvládli.

Ashraf Abouelhassan (kapitán Egypta): Odehráli jsme moc dobré utkání, které nebylo po fyzické ani psychické stránce jednoduché.

Česká republika – Egypt 2:3 (25:21, 22:25, 20:25, 25:22, 12:15)

Sestava ČR: Veselý, Beer, Finger, Džavoronok, Janouch, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Bartoš, Habr, Zajíček, Hadrava, Holubec
Sestava Egypt: Abou, Mamdouh, Afifi, Hossam, Elkotb, Shafik, libero Moawad. Střídali: Hassan, Abdellatif, Abouelhassan, Thakil

Barbora Mertová

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS