Světová liga » Novinky » Třísetová výhra nad Japonskem uzavřela letošní putování Světovou ligou

Třísetová výhra nad Japonskem uzavřela letošní putování Světovou ligou

 

sobota, 4. července 2015

DR123490

Nádherné rozloučení se Světovou ligou viděla Hala Opava v sobotním utkání s Japonskem. Domácímu publiku nabídla vynikající hru, dlouhé a napínavé výměny a hlavně velkou porci zábavy. Bonusem je třísetová výhra nad hráči ze země vycházejícího slunce, kteří byli po celý duel za svým soupeřem.

V pozměněné sestavě začal národní tým poslední vystoupení v letošním ročníku Světové ligy. Na úvod čeští hráči získali díky dobrému podání a díky útoku středem od Holubce vedení 9:7, po svých chybách o něj ale následně přišli. Vyrovnaný průběh z úvodních výměn tak pokračoval. Rozuzlil jej na podání Jiří Král, který nejprve pomohl odskočit esem, což natolik domácí tým povzbudilo, že uhrál další dva body. Rozdílové bylo, když česká reprezentace uhrála fantastickou výměnu, která pomalu neměla konce. Dostala se do vedení 21:17. Koncovku už zvládla znamenitě, především Finger potvrzoval, že má svým spoluhráčům co nabídnout a dotáhl je k výhře v první sadě. Nemění to však nic na tom, že šlo o skvělý týmový výkon.

Na začátku druhé části se domácí hráči potýkali s nevyrovnaným příjmem a dovolili Japonsku dostat se do dvoubodového náskoku 8:6.  Ztráta začala narůstat, soupeř vedl už 14:10. Češi se však nevzdali a při podání Bartoše tři body umazali. Stav byl už jen 15:16 z pohledu národního týmu. Nakonec se po skvělém dvojbloku podařilo i vyrovnat a následně po Králově esu dostat do vedení 19:18. Dramatickou koncovku lépe zvládali hosté, Šimizu vytloukl české bloky a poslal Japonce do vedení 23:21. Jenže národní tým předvedl vynikající obrat a měl na svém kontě první setbol. Ten se mu ale nedařilo proměnit. Podařilo se to až za stavu 29:28, kdy Išikawa zaútočil mimo a věnoval set české reprezentaci.

Domácí volejbalisté byli rozjetí a potvrzovali to nadále. Při technickém time-outu vedli už 8:4, fazónu měl Bartoš, další eso přidal Král. A pak už to byla jedna velká jízda. Japonci udělali pouze dva body do další povinné pauzy, zatímco národní tým šlapal jako hodinky. Především bloky českého celku byly úžasné. Superlativy byly opravdu na místě, protože protivník zatlačený dělovými servisy nedokázal najít skulinku na přesný útok. Adam Bartoš přidal na kůlu dvacátý bod, asijský tým jich měl pouze osm. Poklidný závěr byl podporovaný úžasnou atmosférou v opavské hale.  Proměnit se po špatném servisu podařilo druhý mečbol. Tečka za letošním putováním Světovou ligou tak byla vítězná.

Masaši Nambu (trenér Japonska): Česká republika dnes předvedla světový volejbal. Byla lepší.

Kunihiro Šimizu (kapitán Japonska): Češi skvěle podávali a to nám dělalo zásadní problém v utkání. Proto jasně vyhráli.

Zdeněk Šmejkal (asistent trenéra České republiky): Podali jsme dnes lepší výkon než včera. Jsem rád, Japonci nic nepodcenili a hráli ve stejné sestavě. Náš výkon byl opravdu dobrý a jsem rád, že jsme skončili Světovou ligu výhrou.

Aleš Holubec (kapitán České republiky): My jsme se styděli za včerejší výkon a lidi si zasloužili, abychom tomu dali více. To se povedlo. Od prvního balonu jsme dominovali a jsem rád, že jsme se rozloučili vítězstvím 3:0 na sety.

Česká republika - Japonsko 3:0 (25:19, 30:28, 25:13)

Čas: 83 minut.
Rozhodčí: Piasecky (BUL) - Di Giacomo (BEL)

Česká republika: Král, Holubec, Finger, A. Bartoš, Fila, Janouch - libero Kryštof.
Střídali: Mach, Haník, Štokr.
Trenér: Zdeněk Šmejkal.

Japonsko: Šimizu, Kurijama, Išikawa, Jamauči, H. Fukacu, Asano - libero Nagano.
Střídali: A. Fukacu, Macuoka, Sakai.
Trenér: Masaši Nambu.

Napsal: Lukáš Dvořák

Česká republika vs. Japonsko - 2. zápas

Česká republika - JaponskoČeská republika - JaponskoČeská republika - Japonsko

 
 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS