Světová liga » Novinky » Trenér Šmejkal zúžil nominaci národního týmu pro Světovou ligu

Trenér Šmejkal zúžil nominaci národního týmu pro Světovou ligu

 

čtvrtek, 30. dubna 2015

Česká volejbalová reprezentace

Za měsíc vstoupí česká volejbalová reprezentace do dalšího ročníku prestižní Světové ligy mužů. Na úvod ji bude čekat cesta daleká. V prvním dvojzápase se svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala představí v Japonsku, přesněji v Okajamě. Kouč národního týmu už proto musel zúžit nominaci na devatenáct hráčů, ze kterých bude vybírat pro jednotlivé domácí a venkovní dvojutkání. V jeho výběru se objevila očekávaná jména. „Já mám se všemi kluky zkušenosti z předchozího období, jen jsme sestavu doplnili o ty, co loni, z různých důvodů, v týmu nebyli. Ale moc hráčů, kteří by mohli být místo těch nominovaných, není,“ říká Šmejkal.

Vše se znovu bude točit kolem ostřílených borců ze zahraničních soutěží v čele s kapitánem Alešem Holubcem. Nechybí rovněž blokaři Jakub Veselý, Jiří Král a libero Martin Kryštof. Trenér Šmejkal bude mít navíc letos k dispozici dva zkušené univerzály - Jana Štokra a Davida Konečného. Do nominace se svými vynikajícími výkony v play-off dostal i nahrávač liberecké Dukly Jakub Janouch.

Užší nominace národního týmu pro Světovou ligu:

Nahrávači:

Pavel Bartoš (VSC Fatra Zlín), Filip Habr (VK Jihostroj České Budějovice), Zdeněk Haník (Volley Amriswil, Švýcarsko), Jakub Janouch (VK Dukla Liberec)

Blokaři:

Aleš Holubec (Nantes Rezé Métropole Volley, Francie), Jiří Král (BOUC Volley, Francie), Radek Mach (VK Jihostroj České Budějovice), Jakub Veselý (Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique, Francie)

Smečaři:

Kamil Baránek (Galatasaray Istanbul, Turecko), Adam Bartoš (Tours Volley Ball, Francie), Karel Linz (Rennes Volley 35, Francie), Petr Michálek (VK Jihostroj České Budějovice), Jiří Vašíček (VSC Fatra Zlín)

Univerzálové:

Michal Finger (VfB Friedrichshafen), David Konečný (Tours Volley Ball, Francie), Michal Kriško (VK Jihostroj České Budějovice), Jan Štokr (Dynamo Krasnodar, Rusko)

Libera:

Martin Kryštof (Berlin Recycling Volleys, Německo), Daniel Pfeffer (VK ČEZ Karlovarsko)

Těžkou volbu měl kouč národního týmu mezi libery. „Daniel Pfeffer převážil před Honzou Václavíkem z hlediska perspektivy, měl by jednou být v budoucnu náhrada za Martina Kryštofa. Ale vzhledem k tomu, že se Honza udržuje stále v kondici, nebyl by problém, v případě nějakého zranění, aby hned naskočil do přípravy. Další důvod byl, že pokud já budu u reprezentace, tak Honza, protože je můj asistent v klubu, by měl být u družstva Ostravy, což je menší komplikace, která je ale v případě nouze, řešitelná,“ komentuje trenér svůj výběr.

Podobně složité bylo rozhodování u blokařů. „Vláďa Sobotka s Markem Beerem doplatili na to, že mezi blokaři máme opravdu velkou konkurenci. Vybral jsem podle mě momentálně nejlepší čtyři a ti budou v týmu pro Světovou ligu. Bude také důležité, aby se všichni ztotožnili se svojí týmovou rolí, tak jako tomu bylo v loňském roce. Nominace je pro Světovou ligu, příprava na mistrovství Evropy začíná v srpnu, tam mají určitě Vláďa s Márou dveře otevřené,“ dodává k užší nominaci Šmejkal.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS