Světová liga » Novinky » Trenér Šmejkal vybral hráče pro Světovou ligu

Trenér Šmejkal vybral hráče pro Světovou ligu

 

úterý, 24. března 2015

Česká volejbalová reprezentace

První širší nominaci vytvořil před nadcházejícím reprezentačním cyklem trenér seniorského národního týmu Zdeněk Šmejkal. Ve svém výběru má momentálně elitní pětadvacítku hráčů, ze které bude vybírat sestavu pro zápasy prestižní Světové ligy mužů, jež se opět po roce v červnu objeví v České republice.

Krom opor a stálic, které nechyběly ani minulý rok, se v širším kádru objevili i dva navrátilci, jejichž kvality sestavě kolem kapitána Aleše Holubce rozhodně pomohou. Jmenovitě jde o univerzály Jana Štokra z Krasnodaru a Davida Konečného z Tours. „S Honzou jsme se domluvili, že bude k dispozici na celou Světovou ligu,“ říká reprezentační kouč.

Dá se ale předpokládat, že základní sestava bude mít podobnou osu jako při loňském působení ve Světové lize. „Já jsem do nominace zařadil všechny kluky, se kterými jsem spolupracoval minulý rok a osvědčili se. Samozřejmě jsem se je snažil doplnit o hráče, co by v ní měli být. Napsal jsem tam v podstatě všechny, kteří pro reprezentaci připadají v úvahu. Je tam i mladý Džavoronok, protože si myslím, že si zaslouží být nějakým způsobem v kontaktu s reprezentačním družstvem, jelikož předvádí výborné výkony v české lize. Musím ale říct, že pro nikoho není reprezentace uzavřená,“ dodává k nominaci trenér Zdeněk Šmejkal.

Širší nominace národního týmu pro Světovou ligu:

Nahrávači:
Pavel Bartoš (VSC Fatra Zlín), Filip Habr (VK Jihostroj České Budějovice), Zdeněk Haník (Volley Amriswil, Švýcarsko), Jakub Janouch (VK Dukla Liberec),

Blokaři:
Marek Beer (Hypo Tirol Innsbruck, Rakousko), Aleš Holubec (Nantes Rezé Métropole Volley, Francie), Jiří Král (BOUC Volley, Francie), Radek Mach (VK Jihostroj České Budějovice), Vladimír Sobotka (VK Jihostroj České Budějovice), Tomáš Široký (VK Ostrava), Jakub Veselý (Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique, Francie)

Smečaři:
Kamil Baránek (Galatasaray Istanbul, Turecko), Adam Bartoš (Tours Volley Ball, Francie), Donovan Džavoronok (VolleyTeam ČZU Praha), Tomáš Fila (VK Jihostroj České Budějovice), Karel Linz (Rennes Volley 35, Francie), Petr Michálek (VK Jihostroj České Budějovice), Jiří Vašíček (VSC Fatra Zlín)

Univerzálové:
Michal Finger (VfB Friedrichshafen), David Konečný (Tours Volley Ball, Francie), Michal Kriško (VK Jihostroj České Budějovice), Jan Štokr (Dynamo Krasnodar, Rusko)

Libero:
Martin Kryštof (Berlin Recycling Volleys, Německo), Daniel Pfeffer (VK ČEZ Karlovarsko), Jan Václavík (VK Ostrava)

Zdeněk Šmejkal hovoří o jednání s univerzálem Davidem Konečným:

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS