Světová liga » Novinky » Světová liga startuje, naši volejbalisté jsou v Portugalsku

Světová liga startuje, naši volejbalisté jsou v Portugalsku

 

neděle, 1. června 2014

Český národní tým

Česká volejbalová reprezentace je už od čtvrtečního odpoledne ve městě Póvoa de Varzim, kde ladí formu na úvodní dva souboje skupiny E Světové ligy s portugalským národním týmem. V sobotu i v neděli změří od 18:00 našeho času své síly s evropským výběrem, se kterým v několika posledních zápasech svedla hodně vyrovnané duely. Ten poslední byl na mistrovství Evropy v roce 2011. Tehdy zvítězila Česká republika před domácím publikem v Karlových Varech nejtěsnějším možným poměrem 3:2.

První soupeř národního týmu také bojoval v uplynulých dnech o účast na mistrovství Evropy 2015. Tak úspěšný jako český celek ale nebyl. Přestože měli Portugalci v prvním kvalifikačním turnaji výhodu domácího prostředí, nezvládli souboj s reprezentací Finska, které podlehli 2:3. Jinak si však s Rakouskem a Moldavskem poradili bez ztráty jediného setu. Možnost na reparát měli volejbalisté z jižní Evropy právě ve Finsku. Jenže domácí hráči povolili Portugalsku pouhý set a poměrem 3:1 zvítězili i podruhé. Tím odsoudili svého největšího konkurenta v boji o postup pouze do baráže o evropský šampionát.

S nadcházející Světovou ligou má Portugalsko daleko větší zkušenosti, jeho letošní účast je už jedenáctou. Přesto se však bude muset kouč Hugo Silva obejít bez klíčových hráčů uplynulé evropské kvalifikace. Chybět bude například Hugo Gaspar nebo André Lopes, kterého k absenci vedly osobní a rodinné důvody. Kouč Silva si proto myslí, že by Světová liga mohla být příležitostí pro nové a mladé hráče, kteří by mohli v prestižní volejbalové soutěži zazářit.

Oproti protivníkovi z Pyrenejského poloostrova může Česká republika vstoupit do kolotoče zápasů ve velmi uvolněném duchu. Jí se totiž povedlo kvalifikovat na mistrovství Evropy, což byl pro svěřence Zdeňka Šmejkala hlavní cíl v tomto reprezentačním cyklu. Svou roli tak může v soubojích hrát i psychika. Čeští hráči se ale musí mít před Portugalci na pozoru. „Jde o houževnatý tým, jsou bojovní a hodně dobří v obraně, trochu menšího vzrůstu, takže od nich čekám rychlý a agresivní volejbal. Nebude to nic lehkého,“ varuje libero Martin Kryštof.

Pokud by se ale reprezentaci povedlo přivézt dobré výsledky, bylo by to další povzbuzení před domácími zápasy. Hned ke konci příštího týdne se v Českých Budějovicích představí Jižní Korea, papírově nejsilnější výběr skupiny E. Právě duely před českým publikem budou ty nejdůležitější v boji o postup do další fáze Světové ligy. Každý z hráčů by rozhodně rád napodobil výkony, které předvedla reprezentace při své poslední účasti v roce 2003. „Hrozně rád bych věřil v postup, nesmíme si dávat malé cíle. Je to v našich silách!“ ví kapitán Aleš Holubec.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS