Světová liga » Novinky » Světová liga se vrací do České republiky!

Světová liga se vrací do České republiky!

 

pátek, 16. ledna 2015

Radost českých volejbalistů v zápase Světové ligy

Dělový servis. Spolehlivý příjem. Přesná nahrávka. Tvrdá smeč. Tohle vše zdobí ty nejkvalitnější volejbalové zápasy. A k vidění budou opět v České republice. Po roce se totiž znovu vrací velice prestižní Světová liga! Seniorská reprezentace mužů loni do poslední chvíle bojovala o postup do další fáze, nakonec to však nevyšlo. Teď by chtěla být úspěšnější.

„Jsme rádi, že se u nás zase bude hrát světový volejbal. Půjde o prvotřídní duely a divákům se představí ti nejlepší hráči. Bude rozhodně na co se dívat,“ přidává místopředseda Českého volejbalového svazu Robert Urbánek. Má pravdu. Nervy drásající bitvy sehrála česká reprezentace v uplynulém ročníku snad s každým soupeřem.

Nad její síly bylo nakonec pouze Nizozemsko, se kterým prohrála ve všech zápasech. Především ztracená domácí utkání měla za následek, že se do Final Four Češi nepodívali. Jihokorejce i Portugalce porazil výběr Zdeňka Šmejkala třikrát, v konečném účtování skupiny E to ale stačilo jen na třetí pozici. Svými výkony však nezklamal a bavil publikum.

Šestadvacátá sezóna Světové ligy bude opět rekordní, soutěž se rozšířila z osmadvaceti týmů na dvaatřicet. Národní celek bude tentokrát ve skupině D, kde se neoblíbeným volejbalistům ze země tulipánů, stejně jako Portugalcům, vyhne. Znovu si ale zahraje s Jižní Koreou.

Ta je v aktuálním žebříčku FIVB platném k září roku 2014 na šestnáctém místě. Druhým soupeřem bude jednadvacáté Japonsko, se kterým se loni v srpnu reprezentanti potkali při přátelských duelech. V tom oficiálním, které se hrálo v Rychnově nad Kněžnou, zvítězili jasně 3:0 na sety. Posledním do party bude Francie, jež bude žebříčkově patřit mezi největší favority skupiny. Je na dvanácté pozici a patří mezi širší volejbalovou špičku.

„Jsou to atraktivní, ale i těžcí soupeři. Od první do poslední výměny budou zápasy slibovat napínavé momenty. Už teď mohu slíbit, že půjde o parádní show,“ říká Robert Urbánek. Pro české hráče navíc přichystal plán zápasů zkoušku ohněm, jelikož se se všemi protivníky ve skupině nejprve střetnou na jejich hřištích. Až teprve poté budou mít za zády podporu domácích fanoušků.

Reprezentace v čele s kapitánem Alešem Holubcem, jenž hraje ve francouzské nejvyšší soutěži za Nantes, vyrazí na konci května na asijský trip. Nejprve sehraje dva zápasy v Japonsku, aby se po jejich skončení přesunula do Jižní Koreje, kde týden nato nastoupí taktéž dvakrát. Poté se Češi vrátí na starý kontinent ke dvěma utkáním ve Francii, což bude pro spoustu hráčů, kteří v zemi galského kohouta působí, velice prestižní.

Když se povede volejbalistům přivézt do České republiky slibný počet bodů, mohli by v cestě za postupem využít série domácích zápasů. Nejprve dojde na odvetu s Francouzi, o týden později s Jižní Koreou a účinkování v základní skupině D Světové ligy skončí dvěma červencovými zápasy s Japonskem. Pokud by seniorská reprezentace svou skupinu opanovala, kvalifikovala by se do následné Final Four v Bulharsku. Vítěz postoupí mezi nejlepší šestici Světové ligy, která se o prvenství střetne v brazilském Rio de Janeiru.

V jakých městech budou Češi doma, zatím není stoprocentně jasné. Je ale jisté, že Český volejbalový svaz vybírá místa tak, aby byla co nejvíce spjatá se širokou volejbalovou obcí, protože Světová liga patří k tomu nejprestižnějšímu ve sportu vůbec. Sleduje ji na tři sta milionů diváků a televizní přenosy jdou téměř do celého světa. Takovou charakteristikou se moc sportovních událostí chlubit nemůže.

Dvojzápasy České republiky:

29. - 31. 5. Japonsko – Česká republika
5. 6. - 7. 6. Jižní Korea – Česká republika
12. 6. - 14. 6. Francie - Česká republika
19. 6. - 21. 6. Česká republika – Francie
26. 6. - 28. 6. Česká republika – Jižní Korea
3. 7. - 5. 7. Česká republika – Japonsko

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS