Světová liga » Novinky » Světová liga se nezadržitelně řítí do Chomutova

Světová liga se nezadržitelně řítí do Chomutova

 

úterý, 10. června 2014

Chomutov SD Arena

České Budějovice byly po několika týdnech opět svědky kvalitního volejbalu. Město extraligových mistrů přivítalo uplynulý čtvrtek a pátek dva duely prestižní Světové ligy, ve které česká volejbalová reprezentace účinkuje po dlouhých jedenácti letech. A národní tým může být se svým prvním domácím vystoupením nadmíru spokojen. Poprvé v historii se předvedl v hokejové Budvar Aréně, která prožila dva krásné sportovní podvečery s velkou audiovizuální show a dovedla české hráče ke dvěma dramatickým výhrám nad Jižní Koreou. Ti tak v tomto reprezentačním cyklu nadále drží domácí neporazitelnost.

Krajská metropole se na první domácí střetnutí poctivě připravovala. Český volejbalový svaz připravil několik marketingových akcí, kterými lákal fanoušky do ochozů moderní arény. Hmatatelné napětí sice před startem čtvrtečního zápasu bylo znát, ale tribuny se velmi slušně zaplnily a oba zápasy sledovalo přes tři tisíce skvělých diváků. Od úvodních minut byli na jedné vlně s moderátorem a hnali volejbalisty v pekelné atmosféře vstříc úspěchu. A to se povedlo hned dvakrát! Díky Českým Budějovicím tak vedou Češi skupinu E.

„Mám velkou radost, že diváci spolupracovali nejen při soutěžích o trička Světové ligy, ale také při povzbuzování týmu. Když se podařilo vyburcovat publikum ke společnému skandování, měl jsem pomalu husí kůži! České Budějovice se předvedly v parádním světle a doufám, že i fanoušci v Chomutově a v Opavě pomohou národnímu týmu v cestě za postupem," přeje si moderátor Milan Džuba.

Stejně spokojený byl i kapitán české volejbalové reprezentace Aleš Holubec. Toho atmosféra při domácích zápasech hodně nadchla, podle něj by bez ní takových výsledků jen těžko dosáhli. „V Čechách nám to sedí, lidé nás ženou dopředu. Teď to bude zase Chomutov, zase hokejová hala a tím, že se bude hrát v pátek a v sobotu, tak se možná minimálně v sobotu naplní. Doma nás to baví, bavíme se s těmi lidmi a chci strašně moc poděkovat za podporu, protože jsme jak v Jablonci, tak i v Českých Budějovicích dokázali udržet neporazitelnost. A to si myslím, že je na takhle mladý tým super výsledek,“ je spokojený zkušený blokař. Jeho slova potvrzuje i hráč Jihostroje Radek Mach, který zažil ve Světové lize premiéru před domácím publikem. „Ta atmosféra byla elektrizující, před startem utkání jsem měl z úvodní projekce husí kůži. V samotném utkání nás lidé hnali za každým bodem! Jsem rád, že jsem mohl hrát při takové kulise, dotáhla nás k vítězstvím.“

Chomutovští příznivci se mají opravdu na co těšit. V pátek a v sobotu bude k vidění nejen podobná audiovizuální show, ale dvojutkání s Nizozemskem je i soubojem o průběžné první místo v tabulce. Čeští volejbalisté chtějí postoupit do další fáze Světové ligy a podpora fanoušků je základním stavebním kamenem v cestě za tímto cílem. Vstupenky za zvýhodněné ceny jsou ještě stále v předprodeji sítě Ticketstream.cz: http://bit.ly/Svetova-liga-vstupenky

Video z utkání v Českých Budějovicích:


Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS