Světová liga » Novinky » Představujeme soupeře ve Světové lize: Francie

Představujeme soupeře ve Světové lize: Francie

 

pátek, 12. června 2015

Infografika FRA

Největší aspirant na postup ze skupiny a jeden z nejsilnějších týmů celé Světové ligy. Tak to je volejbalová reprezentace Francie pod vedením zkušeného trenéra Laurenta Tillieho, který mužstvo převzal v roce 2012. V tomto ročníku Světové ligy se svými svěřenci zatím neztratil ani jedno utkání a právem se nachází na prvním místě tabulky skupiny D. Až teprve teď ale dojde na úvodní měření sil s evropským protivníkem. Do Poitiers a následně Tourcoingu přijede český výběr.

Zpět k hráčům ze země galského kohouta. Jejich loňské představení ve Světové lize ukázalo rezervy. Francouzští volejbalisté sice postoupili ze své základní skupiny, následně však neuhráli zápas s Austrálií o postup do závěrečného Final Six a loučili se na desáté příčce. Nakoplo je to ale ke skvělému výkonu na následném mistrovství světa, kde získali výborné čtvrté místo. Individuálně se pak prosadil Jenia Grebennikov, jenž byl vyhlášen nejlepším liberem šampionátu.

Už je to devět let, co se Francie předvedla v rámci Světové ligy v tom nejzářivějším světle. Tehdy v dramatickém finále podlehla Brazílii jen těsně a brala stříbrné medaile. Byl to v rámci soutěže první takový medailový úspěch a do současné doby i poslední. Jako zásadní cíl má však v tuto chvíli družstvo stanoven postup na olympijské hry v Brazílii. Poslední účast se totiž datuje k roku 2004, což čtvrtému celku z posledního mistrovství světa určitě nesluší.

Zbývá zaostřit na kouče Laurenta Tillieho. Volejbalovým fanouškům toto jméno netřeba připomínat. Jednapadesátiletý trenér vedl před deseti lety český národní tým. Své krátké angažmá ale splnil jen z poloviny. Po úspěšné kvalifikaci na světový šampionát nezvládl dovést reprezentaci k dobrému umístění na mistrovství Evropy a s týmem skončil na deváté pozici. Při své aktivní kariéře získal stříbrnou a bronzovou medaili z evropských šampionátů, sedmkrát se stal mistrem Francie a vyhrál i Pohár CEV. Jeho syn Kevin je součástí současného širšího kádru.

Přestože jsou Francouzi silným týmem, čeští hráči určitě mají šanci přivézt ze západu zajímavý výsledek. Páteční zápas v Poitiers se rozehraje ve 20 hodin, nedělní duel v Tourcoingu startuje o tři hodiny dříve. Výběr Zdeňka Šmejkala by rád během tohoto dvojutkání snížil náskok dvanáctého družstva světového žebříčku na prvním místě tabulky.

Statistiky Francie ve Světové lize

  • 19 účastí, 17. v řadě
  • 2014 – 10. místo
  • nejlepší umístění:
  • 2006 – 2. místo
  • 1990, 2001, 2004 – 5. místo
  • 2007 – 6. místo

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS