Světová liga » Novinky » Podobně jako s Japonskem. Čeští volejbalisté druhou výhru s Jižní Koreou nezískali

Podobně jako s Japonskem. Čeští volejbalisté druhou výhru s Jižní Koreou nezískali

 

neděle, 7. června 2015

Česká republika

Národní tým odlétá z Asie se čtyřmi body. Rozhodlo o tom odvetné utkání v Jižní Koreji, na které se domácí dobře připravili a po čtyřech setech vyprovodili české hráče z taraflexu. Ti jsou sice na druhém místě tabulky skupiny D Světové ligy, se stejným výsledkem ale za sebou mají i Jižní Koreu a Japonsko.

Českým volejbalistům vstup do utkání nevyšel. Korejci zastavovali útoky soupeře na síti a pevnými bloky se dostali do vedení 5:2. Když So Če-Duk zaútočil a otřel míč o Baránka, vedli domácí 7:3. Zareagovat se povedlo středem hřiště, když dokázal Holubec snížit, do technického time-outu ale Korejci drželi pětibodový náskok, především díky své houževnatosti. Dotáhnout se povedlo českým hráčům při podání Habra, místo aby však hosté byli na koni, chybovali na přihrávce a Jižní Korea odskočila na stav 22:17. Národní tým se ale nevzdal a předvedl fenomenální výkon, se kterým odvrátil i dva setboly. Skvělá obrana přinesla vyrovnání na 24:24. Vynikající představení pokračovalo v dramatické koncovce. Hosté nevyužili tři setboly, ten čtvrtý už však ano, konkrétně po chybě Korejců.

Přestože asijský celek vedl v úvodu druhého dějství, výběr Zdeňka Šmejkala nebyl nějak zásadně pozadu. To se změnilo až po povinném oddechovém čase, českým volejbalistům odešel příjem a Jižní Korea se rázem dostala do vedení 14:8. A rozhozeným hostům nepomáhalo vůbec nic, soupeř podporovaný publikem ujížděl ke koncovce a český národní tým neměl zbraň, kterou by jej dokázal zastavit. Zachránit situaci se pokusil i Janouch, který se dostal na hřiště, ani on však neměl recept na precizně hrající Korejce. Ti v závěru dokázali, že náskok neumí prohospodařit a v klidu dokráčeli k vyrovnání.

Poprvé v utkání vstoupili do začátku sady lépe hosté. Hlavně díky Konečnému, který na podání zásoboval Korejce těžkými projektily. Dvoubodový náskok vydržel pouze do stavu 8:6. Poté domácí zabrali a když se k tomu přidaly i české chyby, vedli najednou 11:9. Národní tým si bral oddechový čas. Rozhození hosté nedokázali překonat korejskou obranu a začali se dostávat pod tlak. Konečného špatný servis znamenal vedení 16:13 pro domácí. Po time-outu ale předvedli čeští hráči další skvělý obrat a čtyřmi body v řadě se dostali do vedení. To však vzápětí neplatilo, podobnou sérii zaznamenali při špatném příjmu hostů i Korejci a šli do koncovky o hodně spokojenější. České družstvo už na odpověď rezignovalo a darovalo protivníkovi pět setbolů. Využít se podařilo ten druhý, když se na síti vyskládala neprostupná korejská zeď.

Ani ve čtvrtém setu nebylo v úvodu jasné, jaký vývoj bude následovat. Až po technickém time-outu se to rozseklo. A domácí měli tak trochu i štěstí, protože to byli hlavně čeští hráči, kteří zbytečně chybovali, i technicky, a tak umožnili Korejcům získat vedení 12:8. To už bylo osudné, hostům se nedařilo dotáhnout. Poslední jiskru naděje vykřesal Bartoš svým útokem k čáře, po oddechovém čase, který si domácí vzali proto, aby soupeře zastavili. Už ale nic podobného nepřišlo. Hodně to ovlivňoval český příjem, který stavěl hráče do těžké pozice při útoku, takže to občas nebyly jednoduché situace, ze kterých museli hosté zakončovat. Za poslední úspěch národního týmu lze považovat snížení rozdílu v koncovce čtvrté sady. Korejci byli možná i lehkovážní, ale to nic nemění na tom, že útoky středem jim dělaly problémy. Naštěstí však pro ně byl náskok tak dostatečný, a tak po Baránkově zkaženém servisu za stavu 21:24 přišel konec střetnutí.

Nejvíce bodujícím hráčem byl s pětadvaceti body So Če-Duk. Na druhé straně zaznamenal sedmnáct bodů David Konečný. Po čtyřech zápasech tak suverénně vede tabulku Francie bez ztráty kytičky, ostatní reprezentace se seřadily za ní se čtyřmi body.

„Těžko se dnešek hodnotí. Statisticky by to ještě nebylo tak hrozné, ale opět rozhodly nevynucené chyby. Zatím si to úplně nesedlo a je vidět, že jsme měli krátkou dobu na sehrání. Jinak to byl podobný výkon jako první zápas proti Japonsku. Soupeř do zápasu vlétnul bezhlavě a plný emocí. My jsme s tím bojovali v průběhu celého utkání. Dneska vyhrála Korea zaslouženě,“ těšilo kapitána Aleše Holubce.

Jižní Korea – Česká republika 3:1 (27:29, 25:18, 25:20, 25:21)

Čas: 121 minut.
Rozhodčí: Šin Muranaka (JPN) - Wen-šeng Luo (CHN)

Jižní Korea: Song Mjong-Gun, Sin Jong-Sok, I Min-Kjo, Kwak Sung-Sok, Čche Minho, So Če-Duk - libero Čong Minso.
Střídali: Čche Hong-Sok, Ju Kwang-U, Či Tae-Hwan, Song Hui-Čae.
Trenér: Mun Jong-Kwan.

Česká republika: Veselý, Holubec, Habr, Baránek, A. Bartoš, Konečný - libero Kryštof.
Střídali: Michálek, Štokr, Janouch, Mach.
Trenér: Zdeněk Šmejkal.

Autor: Lukáš Dvořák
Foto: FIVB.com

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS