Světová liga » Novinky » Po dlouhé cestě do Evropy se čeští reprezentanti chystají v Poitiers na Francii

Po dlouhé cestě do Evropy se čeští reprezentanti chystají v Poitiers na Francii

 

čtvrtek, 11. června 2015

TGV

Složité putování za svým dalším soupeřem zažil národní tým volejbalistů v rámci venkovních utkání Světové ligy. Česká reprezentace se z Jižní Koreje musela vypravit do Francie, kde zítra a v neděli odehraje poslední dva zápasy skupiny D mimo domácí arény. K prvnímu vzájemnému duelu se hráči přesouvali do Poitiers.

„Bylo to šílené. Letěli jsme přes Dubaj, tam to trvalo devět a půl hodiny. Pak jsme museli čekat čtyři hodiny na další letadlo do Francie. Let byl sedmihodinový, takže kratší. I poté jsme čekali další čtyři hodiny, tentokrát na rychlovlak TGV. Cestovali jsme opravdu dlouho,“ přemítá smečař Petr Michálek. S přesunem do Evropy přichází i změna kultury a jídelníčku. Čeští volejbalisté si už tak mohou pochutnávat na kuchyni, která je té naší o dost podobnější. „Těšili jsme se na změnu jídla. Je pro nás určitě přívětivější,“ říká Michálek.

Moc času na odpočinek však hráči národního týmu neměli, musí se totiž pečlivě nachystat na lídra tabulky. „Připravujeme se co nejlépe. Máme stanovený rozpis tréninků, do toho chodíme i do posilovny. Francii chceme obrat o body,“ přidává mladý smečař, jenž ví, že nepůjde o nic lehkého. „Jsou pověstní precizní obranou, budeme muset riskovat, abychom se jim vyrovnali,“ říká.

První střetnutí začíná v Poitiers již zítra od 20:00. Poté se výběr trenéra Zdeňka Šmejkala přesune severněji, respektive až k hranicím s Belgií. V Tourcoingu začíná nedělní zápas od 17 hodin. Zůstává tak pouze otázkou, zda české družstvo přiveze ze země galského kohouta body.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS