Světová liga » Novinky » Národní tým přijel do Českých Budějovic a chce Francii oplatit dvě porážky

Národní tým přijel do Českých Budějovic a chce Francii oplatit dvě porážky

 

středa, 17. června 2015

Tisková konference v ČB

Česká volejbalová reprezentace už je v Českých Budějovicích. Ve středu se tak mohla v prostorech restaurace Masné krámy uskutečnit tisková konference národního týmu před domácím dvojzápasem Světové ligy s Francií, jehož první duel začne v pátek od 18 hodin v Budvar Aréně.

Předseda organizačního výboru a místopředseda Českého volejbalového svazu Robert Urbánek v úvodu tiskové konference nejprve jihočeskou metropoli pochválil. „Po roce se vracíme do Českých Budějovic, takže jdeme do lehce připravené půdy. Loňská zkušenost s organizací byla výborná. Startujeme kolotoč domácích zápasů nejzajímavějším soupeřem, takže věříme, že budějovickým divákům přivezeme ten nejkvalitnější volejbal.“

Trenér národního týmu Zdeněk Šmejkal hodnotil současné účinkování ze sportovního hlediska. A zatím s postavením a bodovým ziskem po venkovních dvojzápasech spokojen není. „Začátek Světové ligy byl nalosován tak, jak byl nalosován. Nás čekala složitá cesta za třemi týmy. My jsme si vytyčili cíl přivézt čtyři vítězství. Nepřivezli jsme, takže spokojenost s výsledky určitě není taková, jak jsme si představovali.“

Přesto se ale nevzdává naděje na úspěch ve skupině. „V našem plánovaném druhém místě ve skupině to máme rozehrané tak, že pokud potvrdíme domácí body, tak by všechno mělo klapnout, jak jsme si řekli. Otevírá se nám šance Francii výsledkově oplatit účinkování u nich a potvrdit proti Jižní Koreji a Japonsku, že doma neprohráváme a vyhrát v obou zápasech,“ myslí si Šmejkal.

Třítýdenní štace po venkovních taraflexech se neobešla bez patálií. „Po dvaatřiceti hodinách na cestě jsme ve Francii spali na pokojích někde v suterénu. Sice se to dalo přežít, ale vyrukovali na nás zvláštně jak s pokoji, tak s jídlem. Nevěděli jsme, jak budeme trénovat, nemohli jsme se připravit. Na mě to bylo moc věcí, které nás mohly rozhodit. Přišlo mi to trochu rozporuplné,“ přemítal univerzál Jan Štokr. Toho následně doplnil Urbánek s tím, že svaz toto nyní řeší na úrovni FIVB.

Během tohoto víkendu navíc v Českých Budějovicích proběhne turnaj minivolejbalu. „Je to taková trefa svazu do černého, přivádí několik tisíc dětí ročně do hnutí a je na nás, abychom je u toho udrželi. Pro nás jde o emotivní záležitost a jsme rádi, že to přivezeme i do Českých Budějovic. Na Meteoru se bude pohybovat řádově až tisíc dětí, které se budeme snažit dostat i do haly, aby viděly to srovnání, kam až to mohou dotáhnout,“ říká Urbánek.

Součástí zábavy během střetnutí Světové ligy bude ve volejbalových kruzích známá kapela Rock’n’Ball. „Věříme, že si najde cestu k volejbalovému publiku a bude během utkání bavit,“ doplňuje místopředseda Českého volejbalového svazu, který doufá, že si jihočeští sportovní nadšenci najdou cestu do Budvar Arény a zaplní halu co nejvíce.

Autor: Lukáš Dvořák

Tisková konference před Světovou ligou

Tisková konference, foto: Jan HomolkaTisková konference, foto: Jan HomolkaTisková konference, foto: Jan Homolka

 
 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS