Světová liga » Novinky » Národní tým chce v Opavě s fanoušky v zádech získat druhé místo ve skupině

Národní tým chce v Opavě s fanoušky v zádech získat druhé místo ve skupině

 

středa, 1. července 2015

Tisková konference v Opavě

Už jen dva dny zbývají do posledního dvojzápasu české volejbalové reprezentace v rámci Světové ligy. Před opavským publikem se v pátek a v sobotu představí národní tým proti výběru Japonska. A pořád je o co hrát. Právě s hráči ze země vycházejícího slunce se svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala porvou o konečné druhé místo ve skupině D.„Vracíme se do Opavy rádi, hala je krásná, útulná, při počtu diváků a naplnění haly to zde působí vždycky dobře, takže jsme rádi, že jsme se dohodli s městem na podpoře a vrátili jsme se se Světovou ligou. Zaměřili jsme se, aby byla produkce také na světové úrovni. Máme pár novinek z hlediska hudby, součástí produkce je i živá kapela a věřím, že se budou diváci bavit jak volejbalem, tak produkcí,“ zmínil na úvod tiskové konference v Hale Opava místopředseda Českého volejbalového svazu Robert Urbánek.

Kouč mužské reprezentace je se současnými výkony svého celku spokojený. Po špatném vstupu do Světové ligy čeští volejbalisté zabrali a dotahují se na kýžené druhé místo. „Minulý týden jsme to potvrdili. Nutno říct, že jak jsme se dostali domů, tak jsme měli více času na tréninky, při tom cestování se na to čas nenacházel. Projevuje se to na naší hře, která jde úrovní u všech hráčů nahoru. Jsem rád, že teď máme o co hrát. Pokud Japonce dvakrát porazíme, skončíme druzí, což byl náš cíl,“ přidal trenér Zdeněk Šmejkal.

Právě asijský celek byl prvním, který sebral Francii minulý týden bod. Lodivod národního týmu to ale připisuje nekoncentrovanosti už jasného vítěze skupiny. Sílu soupeře však nepodceňuje. „Japonci jsou výborní obranáři v poli. Prezentují se rychlou hrou, rychlejší než Jihokorejci. Uvidíme, jak sestavu doplní, ve smyslu návratu zraněných hráčů, ale znovu je to ten systém, který má Jižní Korea. Mají dva důležité hráče - univerzála a smečaře - a ubráníme je, když budeme dobře podávat a slušně ztrátovat,“ doplnil Šmejkal.

Pokud český tým zvítězí v obou zápasech, získá vytouženou druhou pozici. Jakýkoliv jiný výsledek znamená úspěch pro Japonsko. „Jsme tu ve stejné situaci jako loni, minulý rok sem přišlo spoustu lidí a udělali jsme dvě vítězství, tak bychom si přáli, aby to bylo stejné jako loni. Pozval bych fanoušky na exotického soupeře, který tu každý rok nebude, na dlouhé výměny a na dobrý volejbal. Dvě vítězství jsou reálná a věřím, že tréninky se projeví v naší kvalitě,“ uzavřel blokař národního týmu Jakub Veselý.

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS