Světová liga » Novinky » Nároďák vyhrál v Budějcích další pětisetovou bitvu

Nároďák vyhrál v Budějcích další pětisetovou bitvu

 

sobota, 7. června 2014

_MG_0133

Druhé utkání mužské volejbalové reprezentace s Jižní Koreou, které bylo již čtvrtým zápasem našich volejbalistů ve Světové lize, opět rozproudilo budějckou Budvar Arénu do skvělé volejbalové atmosféry. Češi opět zvládli pětisetový boj a proti asijskému týmu zůstali neporaženi.

Čeští volejbalisté vstoupili do utkání s vynikající formou. Hlavní trenér Zdeněk Šmejkal poslal na hřiště sestavu, ve které obměnil dvojici blokařů. Dnes se v základní šestce představili Aleš Holubec a Jiří Král. S nimi na palubovku přišel nahrávač Filip Habr, univerzál Michal Kriško a smečaři Karel Linz s Petrem Michálkem. Libero spolehlivě obsadil Martin Kryštof. Tento výběr si po celou dobu prvního dějství držel vedení v setu, které zakončil svým rychlým útokem budějcký smečař Petr Michálek.

Druhý set začínala stejná sestava, jež si hned v začátku vytvořila náskok, který si spolehlivě udržovala až do poloviny sady. Potom ovšem jihokorejský tým skóre vyrovnal a koncovku setu trpělivější hrou ovládl. Český kouč ještě vystřídal Filipa Habra za Pavla Bartoše, ale ten se záhy vrátil zpět. Jižní Korea zakončila druhou sadu těsným vítězstvím 25:23 pro svůj tým.

Výhra soupeře nabudila a hosté se ve třetím setu ujali otěží. Český tým dotahoval, ale jihokorejské vedení 8:6 přerušil oddechový čas. Ten skvěle vyplnily taneční soutěže o trička s logem Světové ligy, která potěšila převážně ty nejmenší diváky. Jihokorejský tým byl v laufu. Český výběr střídal a na hřiště přišel blokař Radek Mach a nahrávač Pavel Bartoš, jenže to už Jižní Korea vedla 23:17. Přišly chyby na podání na obou stranách, ale rychlý korejský útok středem set ukončil.

Češi se nevzdávali a naopak jihokorejské vedení 2:1 na sety dodalo českým volejbalistům ten správný náboj a první polovinu čtvrtého setu ovládli. Třináctý bod napsal dvojblok Holubec - Michálek a Jižní Korea zareagovala oddechovým časem, aby hru uklidnila. Začátek koncovky vypadal slibně a Češi už vedli 20:12. V závěru sady překvapil nahrávač Filip Habr druhou přes a Michálek se postaral o další dva body, které bitvu zakončily.

V tie-breaku zazářil Filip Habr dvěma body z podání a za stavu 8:3 pro český tým došlo k výměně stran. Kapitán Aleš Holubec zařídil devátý bod rychlým útokem na středu sítě a diváci se dostali do varu. Budvar Aréna ožila potleskem, za kterého česká reprezentace dokráčela k radostnému vítězství 15:10.

Česká republika - Jižní Korea 3:2 (20, -23, -19, 21, 11)

Diváci: 3000.

Česká republika: Král, Holubec, Linz, Habr, Kriško, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Mach a Bartoš.

Jižní Korea: Ha Hyun-Yong, Song Myung-Geun, Lee Min-Gyu, Park Sang-Ha, Jeon Kwang-In, Park Chul-Woo. Libero: Bu Yong-Chan. Střídali Kwak Seung-Suk a Han Sun-So.

Fotogalerii naleznete zde.

Napsala Blanka Popelková, www.cvf.cz

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS