Světová liga » Novinky » Na každého soupeře chystáme zvláštní recept, říkají čeští trenéři před kvalifikací MS

Na každého soupeře chystáme zvláštní recept, říkají čeští trenéři před kvalifikací MS

 

pondělí, 22. května 2017

ceska reprezentace muzu - treneri

Již ve středu odstartuje první a jedna z nejdůležitějších akcí letošní volejbalové sezóny na domácí půdě - kvalifikace Mistrovství světa 2018 mužů. V Karlových Varech se představí šestice týmů - kromě domácí reprezentace také výběry Finska, Severního Irska, Švédska, Španělska a Kypru. Vítěz skupiny postoupí na světový šampionát přímo, druhý celek bude pak muset absolvovat dodatečnou červencovou baráž. Čeští volejbalisté se na domácí turnaj připravovali nejprve v Nizozemsku, kde odehráli tři přípravné duely, poté v Karlových Varech s mužstvem Austrálie. Závěrečný duel se vydařil herně i výsledkově, svěřenci trenéra Falasci zdolali Australany vysoko 5:0. "Jsem rád, jak závěrečná příprava dopadla, nejen kvůli výsledku, ale i kvůli tomu, co naši kluci předvedli na hřišti. Myslím si, že jsme na kvalifikaci připraveni nejlépe, jak jen můžeme být. Velice mne také potěšilo, že jsme se oproti předchozím týdnům velmi zlepšili,“ řekl český kouč.

Postřehy z přípravy připojil i asistent trenéra Michal Nekola: "Myslím, že se nám závěr přípravy povedl, soupeře jsme přehráli hlavně díky agresivnímu servisu a pestrému útoku. V přípravných utkáních jsme vyzkoušeli všechny hráče, kteří prokázali, že jsou výborně připraveni. Můžeme tedy spoléhat na vyrovnanost a sílu celého týmu." České mužstvo patří k hlavním favoritům na celkové vítězství. Největším soupeřem o postup na MS se pro svěřence trenérů Falasci a Nekoly jeví zejména Finové, které má navíc přijet podpořit i několik stovek fanoušků. "Na každého soupeře budeme připravovat „zvláštní recept“ a pevně věřím, že bude vítězný," dodává odhodlaně Nekola.

Do známého prostředí Karlových Varů se vrací i smečař italské Monzy Donovan Džavoronok, který na jih Evropy zamířil právě z celku ČEZ Karlovarska. "Tak určitě to bude příjemné… Na Karlovy Vary mám jen krásné vzpomínky a i teď, když projíždím městem, všechno zase rád po roce vidím. Je to taková příjemná nostalgie," dodává s úsměvem Džavoronok.

Vstupenky na světovou kvalifikaci mohou diváci zakoupit za 150 korun na jeden hrací den - tři duely - prostřednictvím stránek Ticketportal - ZDE, nebo lze získat rovněž celoturnajovou permanentku za 600 korun. Děti do 12-let mají vstup zdarma. Diváci se mohou těšit i na bohatý doprovodný program, včetně zápasové projekce na velkoplošné LED obrazovce či na barevný minivolejbal, který se bude konat v Karlových Varech během víkendu.

 

Autor: Mgr. Michal Mezera

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS