Světová liga » Novinky » Kanada přejela hladce čínský národní výběr

Kanada přejela hladce čínský národní výběr

pátek, 17. června 2016

DR169552

Čína s Kanadou spolu změřili síly již na začátku června během kvalifikace na Olympijské hry a z jejich střetnutí vyšel po pěti setech vítězně tým Kanady. I tahle výhra kanadský národní výběr posunula do Ria, Číně naopak účast na olympiádě unikla. V Českých Budějovicích přehrála Kanada čínský celek mnohem rychleji – nedovolila mu totiž uhrát ani jeden set.

Kanada potvrdila své kvality hned v úvodní sadě, kterou vyhrála za 22 minut jednoznačně 18:25. Na začátku druhého dějství se Čína zkoncentrovala a držela s kanadským týmem krok do stavu 8:8. Byla to však opět Kanada, která si dokázala vytvořit několikabodový náskok a svému soupeři odskočit (11:15). Čína se ještě v koncovce sady snažila dotahovat (22:23), Kanaďané ale proměnili hned první nabídnutý setbol a sadu ovládli poměrem 22:25.

Velmi vyrovnaný průběh měl třetí set (16:17), jeho závěr však zvládl opět lépe kanadský tým, a mohl se tak za 71 minut radovat z hladkého vítězství v celém zápase.

Ohlasy po utkání:

Yang Liqun (trenér Číny): S výkonem svých svěřenců jsem dnes spokojený. Máme velmi mladý tým, který ještě potřebuje získat zkušenosti.
Jiao Shuai: (kapitán Číny): Do dalších zápasů se musíme více zkoncentrovat, kanadský tým je velmi zkušený a dnes po technické stránce odehrál velmi kvalitní zápas.
Lawrence McKay (trenér Kanady): Jsme velmi rádi, že jsme vyhráli, Čínu totiž určitě nelze podceňovat.
Frederic Winters (kapitán Kanady): Světovou ligu jsme lépe začít nemohli, máme hodně nových hráčů, kteří potvrdili, že jsou platnými členy našeho kádru.

Čína – Kanada 0:3 (18:25, 22:25, 21:25)

Sestava Čína: Chen Longhai, Li Runming, Ji Daoshuai, Rao Shuhan, Dai Qingyao, Song Jianwei, libero Tong Jiahua, Ke Junhuang. Střídali: Liu Xiandgdong, Jiao Shuai, Geng Xin
Sestava Kanada: Sanders, Verhoeff, Duff, Winters, Vigrass, Marshall, libero Bann Blair, Walsh Brett. Střídali: Maar, Blankenau