Světová liga » Novinky » Čeští volejbalisté se chystají na přátelské zápasy s Íránem

Čeští volejbalisté se chystají na přátelské zápasy s Íránem

 

středa, 20. května 2015

Národní tým během přípravy v Českých Budějovicích

Česká volejbalová reprezentace je ve své závěrečné fázi přípravy před nadcházející Světovou ligou. Už za deset dní se poprvé představí v Japonsku, kde v Okajamě vyzve domácí národní tým. Ještě předtím si ale svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala zahrají dva domácí přípravné zápasy proti silnému Íránu.

Asijský soupeř bude pro volejbalisty tou nejlepší možnou přípravou před Světovou ligou. Hráči se tak na čtvrtý celek z jejího posledního ročníku a na šestý tým z loňského světového šampionátu pečlivě připravují. „Teď mají hráči přípravu každý sám. Třeba nahrávači se dívají, jak funguje jejich obrana, a zase blokaři rozebírají hru nahrávače, jak distribuuje míče. Každý si všímá toho, co souvisí s jeho hrou. My v realizačním týmu si také děláme analýzu a pak se sejdeme a zvolíme jednu,“ upřesňuje kouč Zdeněk Šmejkal.

V Příbrami, kde probíhá poslední fáze přípravy, je už prakticky celý tým. „Kromě Jirky Krále, který stále řeší osobní problém, jsme kompletní. S ním v těchto zápasech nepočítáme. Když se připojí ve Světové lize, tak až na domácí zápasy,“ přidává Šmejkal informace o jeho zapojení do kádru.

Zatím ale není jasné, v jaké sestavě vyrukují na Írán čeští hráči. „Já ji v hlavě nemám, protože mám osmnáct hráčů a chtěl bych dát všem šanci. Ty přípravné zápasy k tomu mají posloužit. Jedna věc je hrát s Íránem, co se týká prestiže, ale je to forma přípravy, proto budeme hrát každý zápas v jiné sestavě a budeme dost hráčů střídat. To abychom věděli, jak spolu různí hráči fungují,“ dodává hlavní trenér mužské volejbalové reprezentace.

První vzájemný zápas se rozehraje v českobudějovické Sportovní hale už tento pátek od 18 hodin. Odveta je naplánována ve stejný čas o den později, místem konání bude tentokrát sportovní hala v Příbrami. Na oba duely stojí vstupné 50 korun. Přímým přenosem je však půjde sledovat i na portálu TVCOM.cz.

Foto: Jan Homolka
Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS