Světová liga » Novinky » Čeští volejbalisté jsou v Chomutově

Čeští volejbalisté jsou v Chomutově

 

středa, 11. června 2014

Reprezentanti v Chomutově

Národní tým je na místě. Po úspěšném vstupu do domácích dvojzápasů v Českých Budějovicích, kde Češi zvládli, v ohromně dramatických duelech, dvakrát porazit Jižní Koreu nejtěsnějším možným rozdílem 3:2, se reprezentace přesunula na sever Čech. Tam v pátek a v sobotu nastoupí na palubovce SD Arény v přímém souboji o první místo proti družstvu Nizozemska. Středeční tiskové konference se v Městském divadle Chomutov zúčastnil místopředseda svazu Robert Urbánek, trenér A-týmu Zdeněk Šmejkal a vytáhlý blokař Jakub Veselý.

Na začátku vyzdvihl Urbánek povedenou organizační stránku prvního domácího dvojutkání v českobudějovické Budvar Aréně. „Z hlediska organizace jsme si dali za cíl udělat utkání produkčně, tak aby na první pohled bylo zřejmé, že je to zápas světového charakteru a to se nám podařilo. Atmosféra v hale byla vynikající, show byla výborná, v tom budeme pokračovat. Udělali jsme nějaké drobné změny v efektech 3D projekce. Show bude podobná jako v Budějovicích a věřím, že chomutovští fanoušci vytvoří stejně skvělou a nadšenou atmosféru,“ přeje si.

Dění na palubovce následně zhodnotil trenér Šmejkal. Český výběr, hnaný perfektním publikem, předvedl místy až heroický výkon a zaslouženě vybojoval dvě výhry za dva body. „Dvojutkání se hodnotí z hlediska výsledku dobře, dvakrát se nám podařilo zvítězit nad dlouhodobým účastníkem Světové ligy Jižní Koreou, i s těmi zvláštnostmi, který jejich tým přináší. My sice tvrdíme, že máme mladé a agresivní mužstvo, ale myslíme to tak, že se na mezinárodním poli prezentuje teprve krátkou dobu. To jen pro upřesnění. Samozřejmě družstvo hraje Světovou ligu, podléhá nějakým pravidlům, které jsme si dali. Budou se točit hráči, někteří se už protočili v Českých Budějovicích a počítáme i se změnami v Chomutově,“ nastínil kouč.

Do SD Arény zavítá aktuálně druhý celek skupiny E Světové ligy. Národní mužstvo nemá s Nizozemskem z posledního měření sil úplně dobré zkušenosti. V kvalifikaci na mistrovství světa prohráli s Oranjes jasně 0:3. Oba týmy ale měly poněkud jiné sestavy. „Víme jak hráli, máme je natočené a myslím si, že se na ně dokážeme připravit jako na ostatní týmy, se kterými hrajeme. Otázkou je, s jakým družstvem přijedou. Oni jsou útočně nadstandardní a to je jejich největší zbraň. Mají výborné útočníky, středové hráče a jednoho vynikajícího smečaře. Další jejich silná stránka je poměrně slušná obrana na síti, podpořená výborným servisem. Skoro to vypadá, že jsem vyjmenoval všechno. Nejdůležitější cesta, která na ně povede, je přes jejich přihrávače, nemají totiž žádného excelentního. Musíme na ně zatlačit servisem. Jsou nejslabším družstvem na příjmu ve skupině,“ myslí si Šmejkal.

Cíl lodivoda je postup do další fáze Světové ligy. Podobně jsou na tom i hráči, kteří jsou na prestižní střetnutí nabuzeni. „Jdeme do zápasu s tím, že jdeme vyhrát. Kdybychom nechtěli vyhrát, to prostě nejde. Věřím tomu, že máme šanci vyhrát oba duely. Jsou tu kluci, kteří za sezónu prohráli v Českých Budějovicích pouze 6 zápasů, jsou na vítězné vlně. Doufám, že nás tato budějovická osa dotáhne do vítězného konce,“ věří nejvyšší hráč výběru Jakub Veselý.

Obě utkání začínají stejně jako na jihu Čech, tedy od 16 hodin. První souboj dokonce poběží živě v České televizi. Kapacita SD Arény je vysoká, takže fanoušci by rozhodně měli přijít na skvělou volejbalovou show. Neměli by opomenout zvýhodněné ceny v předprodeji sítě Ticketstream.cz, který poběží pro zápasy v Chomutově už jen pár hodin. Poté budou lístky k dostání jen na pokladnách, vždy od 14 hodin v den utkání. Český tým potřebuje mohutnou podporu příznivců, aby splnil své vytyčené cíle.

Předprodej vstupenek: http://bit.ly/Svetova-liga-vstupenky

Autor: Lukáš Dvořák

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS