Světová liga » Novinky » Čeští volejbalisté Francii ve druhém střetnutí hodně trápili, domů se však vrací s prázdnou

Čeští volejbalisté Francii ve druhém střetnutí hodně trápili, domů se však vrací s prázdnou

 

neděle, 14. června 2015

Francie - Česká republika

Povedený výkon, ale bez bodu. Mužská volejbalová reprezentace prohrála i ve druhém souboji ve Francii a na svém kontě má nadále čtyři body. Nedělní bitva však byla od prvního do posledního míče vyrovnaná a čeští hráči se, ačkoliv prohráli ve třech setech, nemusí za předvedenou hru vůbec stydět.

Snový vstup do druhého vzájemného duelu zaznamenala česká volejbalová reprezentace v Tourcoingu. Precizní hrou si vytvořila vedení 5:1 a trenér Laurent Tillie si musel vzít oddechový čas. Francie se ale nenechala zaskočit a z náskoku hostů ukrojila. Přesto však do technické pauzy dovedl svůj tým dříve Konečný. Po ní ale národní výběr začal chybovat a domácí vývoj otočili. Prostřední pasáž nabídla několik chyb z obou stran, takže nebylo zřejmé, kdo půjde do koncovky lépe naladěn. Když však N’Gapeth zatloukl míč na druhou stranu hřiště a poslal Francouze do vedení 19:18, trenér Šmejkal si vyžádal pauzu pro své svěřence. Ti s domácími stále drželi krok, ačkoliv první setbol přišel v jejich prospěch. Odvrátit ho dokázal Baránek. Konec sady přišel až při tom třetím, do středu hřiště přesně zaútočil Rouzier. Francie vedla.

Čeští volejbalisté se s Francouzi drželi i ve druhém setu. Ti se sice dostali do vedení 5:2, družina kolem kapitána Aleše Holubce ale pořádně vzdorovala. Náskok domácích se nezmenšoval, ale ani nenarůstal. Jen bylo hodně obtížné prosadit se přes kvalitní francouzskou obranu, díky které měl lídr tabulky stále o tři body navrch. Lyneelův tvrdý atak znamenal stav 16:13 pro domácí. Jenže po návratu na taraflex přišly ze strany Francie dvě nevynucené chyby a čeští volejbalisté byli v těsném kontaktu. Zbytečností se však nevyvarovali ani hosté, Konečný měl tak trochu smůlu, když jeho pečlivě nachystaný útok zasáhl i anténku, proto si za stavu 19:16 pro Francii vzal Zdeněk Šmejkal time-out. To pomohlo, protože rozjetí domácí znovu chybovali a před koncovkou bylo rázem srovnáno. Za stavu 20:20 přišel do hry Mach za Veselého, ale jeho plachta francouzské hráče nezaskočila. Neplatilo to však při servisu Habra, jehož dělovku domácí špatně přijali a národní tým byl ve vedení 22:21. Když ale Marechal zablokoval za stavu 23:23 Konečného, byla to Francie, která měla první setbol. Využila ale až druhý po hrubé chybě Habra, jenž svou nahrávku poslal na druhou stranu hřiště a ještě k tomu do autu.

I třetí dějství bylo od začátku vyrovnané. Ani jedna z reprezentací se nedokázala utrhnout a dostat do většího vedení. Parádní eso ale předvedl za stavu 10:10 Lyneel a hosté si vzali oddechový čas. Až Kevin Tillie musel na síti přetlačit Habra a poslal Francii do vedení 13:11. Po další české chybě vracel míč za síť Konečný a Le Goff vedení navýšil už na 15:12. Následně přidal dva body z podání v řadě Sidibe a domácí kráčeli za další třísetovou výhrou. Národní tým se však nevzdal a při servisu Veselého ztrátu téměř smazal. Vyrovnání přišlo těsně před koncovkou, kdy na síti zavřel balonu všechny cesty Holubec. Stav byl 19:19. Když se navíc v závěru objevil na servisu Sidibe, Francie dostala protivníka pod tlak a dokráčela ke dvěma mečbolům. Ukončení zápasu přišlo vzápětí, proti Michálkovi se vyskládal domácí trojblok a český smečař neměl moc šancí na úspěch. Domácí tak ve dvou utkáních nepovolili týmu Zdeňka Šmejkala ani jeden set.

Nejvíce bodujícím hráčem zápasu v Tourcoingu se stal s patnácti body David Konečný, o bod méně měl francouzský volejbalista Mory Sidibe.

Česká volejbalová reprezentace se tak po třech týdnech vrací z venkovních štací Světové ligy se čtyřmi body. Hlavně ale v posledním utkání s Francií ukázala, že může hrát s každým, a to i s favorizovanou reprezentací ze země galského kohouta. Tu vyzve již v pátek a v sobotu na jihu Čech, konkrétně v Českých Budějovicích.

„Dneska jsme se zlepšili ve všech činnostech a chvílemi jsme měli nad Francouzi převahu. Škoda, že se nezvládla jediná koncovka. Každopádně se po třítýdenní náročné štaci máme od čeho odpíchnout. Chtěl bych tímto oslovit všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit při domácích zápasech,“ vyzývá kapitán Aleš Holubec.

Francie – Česká republika 3:0 (27:25, 26:24, 25:22)

Čas: 89 minut.
Rozhodčí: Ahti Pekka Vilhelm Huhtaniska (FIN) - Ralph Barnstorf (GER)

Francie: Rouzier, Toniutti, N`Gapeth, Le Roux, Le Goff, Marechal - libero Grebennikov.
Střídali: Jaumel, Sidibe, Lyneel, K. Tillie.
Trenér: Laurent Tillie.

Česká republika: Veselý, Holubec, Habr, Baránek, A. Bartoš, Konečný - libero Pfeffer.
Střídali: Michálek, Mach.
Trenér: Zdeněk Šmejkal.

Autor: Lukáš Dvořák
Foto: FIVB.com

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS