Světová liga » Novinky » Česká volejbalová reprezentace nezvládla první domácí souboj s Japonskem a prohrála 0:3

Česká volejbalová reprezentace nezvládla první domácí souboj s Japonskem a prohrála 0:3

 

pátek, 3. července 2015

Česká republika - Japonsko

Konec nadějí. Národní tým v letošním ročníku na druhé místo ve skupině D Světové ligy nedosáhne. Rozhodl o tom první vzájemný duel s Japonskem před opavským publikem, který čeští volejbalisté nezvládli a kapitulovali se svým soupeřem ve třech setech.

Národní tým se v úvodu utkání musel vypořádat se skvělou obranou Japonců. Právě ta český tým trápila nejvíc. Ani dělové útoky Štokra nekončily na taraflexu, a ačkoliv se domácí dostali při servisu Bartoše do vedení, vzápětí o něj přišli. Stav 10:14 nebyl příznivý, po dalších chybách na příjmu na ně však trenér Šmejkal zareagoval a Michálka nahradil Filou. Domácí hráče to dokázalo nabudit, před koncovkou se dokázali dostat Japoncům na dostřel, závěr ale znovu patřil obraně hráčům ze země vycházejícího slunce, kteří nedali českým volejbalistům prostor ke zdramatizování setu.

Začátek druhé části se nesl ve znamení zkažených podání. Po technickém time-outu se však oba týmy rozehrály a bylo to především představení smečařů, Bartoše s Išikawou, kteří přidávali volejbalu punc světového. Bouřlivé opavské prostředí vidělo skvělý a vyrovnaný volejbal. Až v prostřední části vytvořil větší rozdíl Jamauči, který nejprve esem posunul Japonce do vedení 14:11 a po něm následně přidal další bod. Při technickém time-outu měli hosté náskok čtyř bodů. Až teprve Štokr za stavu 17:21 esem donutil Japonsko vzít si oddechový čas. Michálek těsně před možným koncem dal útokem z kůlu naději českému týmu, následně ale Hideomi Fukacu vybojoval první setbol. Ten byl ihned proměněn povedeným útokem hostí, kteří si tím z prvního vzájemného střetnutí v Opavě zajistili minimálně bod.

Japonce nadále zdobila precizní obrana. Český výběr se hodně natrápil na získaný bod. Před technickým time-outem se český trojblok objevil v síti, a tak se poprvé v sadě dostali hosté do dvoubodového vedení. Jan Štokr sice následně vytlouk japonské bloky, jenže dvě chyby v řadě znamenaly znovu vedení soupeře, tentokrát 12:10. Domácí univerzál přesto chytal fazónu, kterou potvrdil vysokým míčem na síti, kde překvapil volejbalisty druhého týmu tabulky a srovnal na 14:14. Dramatický vývoj pokračoval a Češi mohli vstoupit do koncovky lépe, Mach však středem za stavu 19:19 zaútočil špatně a pustil Japonce do vedení. Ačkoliv se národní tým snažil o srovnání a hnalo ho vynikající publikum, jen drobně neúspěšný blok znamenal konec zápasu.

Masaši Nambu (trenér Japonska): Byl to náš nejlepší zápas ve Světové lize. Náš výkon byl vynikající a jsme rádi, že ve skupině budeme druzí.

Kunihiro Šimizu (kapitán Japonska): Hráli jsme skvěle týmově, to byl klíč k tomuto vítězství. Jsme šťastni za druhé místo.

Jindřich Licek (asistent trenéra České republiky): Určitě nás potrápili, ale čekali jsme to, protože jsou výborní obranáři. Na to, že jsme ještě dobře přihrávali, tak jsme nebyli schopni dobře útočit. Slušně jsme podávali, ale nevyužili jsme toho, že hráli pouze ve dvou smečařích a nebyli jsme schopni je ubránit. Nebyla u kluků vidět chuť do hry.

Aleš Holubec (kapitán České republiky): Jsou šíleně šikovní na balonu, dnes to prokázali. Asi nám trochu nesedí ten jejich styl hry. My tyhle zápasy absolutně nezvládáme. Snad se poučíme do zítra a předvedeme zítra výkon hodný třetího místa.

Česká republika - Japonsko 0:3 (21:25, 21:25, 23:25)

Čas: 85 minut.

Rozhodčí: Di Giacomo (ITA) - Piasecky (BUL)

Česká republika: Veselý, Král, Habr, A. Bartoš, Štokr, Michálek - libero Kryštof. 
Střídali: Holubec, Mach, Haník.
Trenér: Zdeněk Šmejkal.

Japonsko: Šimizu, Kurijama, Išikawa, Jamauči, H. Fukacu, Asano - libero Nagano.
Střídali: Macuoka, A. Fukacu.
Trenér: Masaši Nambu.

Napsal: Lukáš Dvořák

Česká republika vs. Japonsko

Česká republika vs. Japonsko, foto: Ondřej DrimlČeská republika vs. Japonsko, foto: Ondřej DrimlČeská republika vs. Japonsko, foto: Ondřej Driml

 
 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS