Světová liga » Novinky » Česká reprezentace věří, že na Jižní Koreu má recept

Česká reprezentace věří, že na Jižní Koreu má recept

 

středa, 3. června 2015

Česká volejbalová reprezentace je v Jižní Koreji

Už od úterního dopoledne je česká volejbalová reprezentace na Korejském poloostrově, přesněji v Jižní Koreji, kde v sobotu a v neděli nastoupí k dalšímu dvojutkání v rámci skupiny D letošního ročníku Světové ligy. „Cestování z Japonska bylo příjemné, let do Soulu trval přibližně dvě hodiny. Poté jsme ještě jeli dvě hodiny autobusem do Čchonanu,“ přibližuje kapitán národního týmu Aleš Holubec.

Hráči dostali po přeletu čas na regeneraci sil, a tak se žádný trénink v úterý nekonal. „Po příletu jsme měli pouze odpolední posilovnu,“ říká Holubec, který považuje za velkou výhodu, že volejbalová reprezentace mužů mohla v Asii zůstat. „Aklimatizovali jsme se. Snad se to projeví na dalších výsledcích. Od středy až do zápasu máme jeden volejbalový trénink a přibude nám k tomu i lehčí dopolední posilovna.“

Jižní Korea se stejně jako Japonsko podstatně liší od hry evropských reprezentací. Čeští volejbalisté už ale zkušenosti se soupeřem mají. „Patří mezi týmy, které máme šanci porážet. Vyznačují se hlavně šikovností a rychlou hrou. Je to podobný volejbal, který předvádělo Japonsko. Doufáme, že jsme na něj druhým zápasem našli recept,“ doplňuje kapitán národního týmu.

První duel začíná v sobotu v Čchonanu od 14:10, to znamená v 7:10 českého času. Odveta je naplánovaná o den později ve stejnou dobu. Tým pod vedením Zdeňka Šmejkala může být drobným favoritem, na svém kontě má totiž dva body, na rozdíl od Jižní Koreje, která ve dvou utkáních proti Francii získala pouhý set, a tak se nachází na posledním místě tabulky.

Autor: Lukáš Dvořák
Foto: Petr Michálek (smečař národního týmu)

 

Zápasy

Světová liga (2. - 4.6.2017) - Soul (KOR)

2.6.- 12:00 SEČ: Česká republika - Korea

3.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Finsko

4.6. - 5:00 SEČ: Česká republika - Slovinsko

 

Světová liga (9. - 11.6.2017) - České Budějovice (CZE)

9.6.- 19:10: Česká republika - Egypt

10.6. - 19:10: Česká republika - Nizozemsko

11.6. - 19:10: Česká republika - Portugalsko

 

Světová liga (16. - 18.6.2017) - Den Haag (NED)

16.6. - 20:30: Česká republika - Slovensko

17.6. - 20:30: Česká republika - Korea

18.6. - 18:00: Česká republika - Nizozemsko

Vstupenky

 

 

GENERAL PARTNER

          

PARTNERS